Anasayfa
 

İDK-SLİMFİT DİYETİSYENLİK HİZMETLERİ

ANKARA DİYETİSYENLER LİSTESİ

   

 

 

 

 

 


 

 

Türkiye Geneli Diyetisyen Randevu Talep Formu

Türkiye genelinde size en yakın uzman diyetisyen ile görüşmek ve
ücretli / Ücretsiz
randevu talebiniz için  aşağıdaki formu doldurunuz..
whatsapp randevu hattı: 0541-311 21 21

 

Adınız:   

Bulunduğunuz il:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 


Etiketler:

1.       Ankara diyetisyen en iyi hekim

2.       Ankara diyetisyen randevu

3.       Ankara diyetisyen tavsiyeleri

4.       Ankara diyetisyen önerileri

5.       Ankara onkoloji diyetisyen

6.       Ankara sporcu diyetisyeni

7.       Ankara diyetisyen yorumları

8.       Ankara diyetisyen doktorları

9.       Ankara diyetisyen fiyatları

10.   Ankara diyetisyen tavsiye ediyorum

11.   Ankara diyetisyen Kızılay

12.   Ankara diyetisyen çayyolu

13.   Ankara diyetisyen eryaman

14.   Ankara diyetisyen Etimesgut

15.   Ankara diyetisyen yorumları

 

 

 

SAĞLIKLI KİLO VERME VE DİYETE BAŞLAMADAN ÖNCE
 SAĞLIKLI YAŞAM KONUSUNDA BİLMEMİZ GEREKEN BAZI GERÇEKLER,

Öncelikle niye yemek yediğimizi bilmemiz gerekiyor. Yemeği sadece  midemizi doldurmak, yada ağız tadımıza uygun gelen yiyecekleri yemek olarak mı görüyorsunuz.
Yemekleri sadece canınız çektiği için mi yiyorsunuz, canınız ne isterse onu mu yiyorsunuz.Çevrenizdeki insaların yediklerine bakarak mı ne yiyeceğinize karar veriyorsunuz. Cafe ye gittiğinizde, arkadaşlarınız cola içerken siz ayran içebiliyormusunuz?

Sağlıklı beslenme ile sağlıklı kilo vermek  için öncelikle canınızın ne istediği değil, vücudunuzun neye ihtiyacı var ise onu yememiz gerektiğini bilmemiz gerekiyor.
Aslında yemek yerken düşünmemiz gereken, vücudumuzdaki hücrelerin neye ihtiyacı olduğuna karar vermemiz gerekmektedir.

Belki duymuşşunuzdur bağırsaklarımız ikinci beynimizdir. Bağırsaklarımızda bulunan mikrobiyota dediğimiz canlı kolonileri bulunmaktadır. Bağırsaklarımızda bulunan bu mikrobiyota hücrelerinin sayısı ne kadar biliyormusunuz? Vücudumuzda bulunan hücre sayımızı yaklaşık 35trilyon adet iken , bağırsaklarımızda bulunan mikrobiyota hücreleri 60 trilyon kadardır.Gördüğünüz gibi aslına vücdumuzda buulunan hücre sayısından çok daha fazlası bağırsaklarımzda bulunan canlıar var.

Bazı uzmanlara göre, aslında  büyük ihtimalle ne yemek istediğimizi bağırsaklarımızda bulunan bu canlılar karar veriyor. Bağrısaklarımızda bulunan bu mikrobiyota dediğimiz canlı grubunda, faydalı ve zararlı canlılarda var. Örnek olarak prebiyotik olan canlılar faydalı canlılar. Yada az iken faydalı iken çok olunca vücuda zarar vermeye çalışan  Candida canlısı gibi. Candia Bağırsaklarda bulunan aslında faydalı  olan canlı iken, çoğaltıkca , bize ekstra çok yetirerek zarar vermeye başlayan bir canlıdır. Candida canlısının vücudunuzda çoğalıp çoğalmadığı, yada gereğinden fazla olup olmadığını kan testi yaptırarak, yada gayta testi yaptırarak  öğrenebilirsiniz. Yada basitce sabah ilk kalktığınızda , daha hiç birşey yemeden ağzınızdaki tükürüği biriktirip, bir bardak suyun içine dökünüz. Normal şekilde, eğer candida canlısı gereğinden fazla yok ise, tükürük salgısı bardak içinde sabit kalması gerekir, eğer Candida mantarı gereğinden fazla ise bardak içindeki tükürük salgısı 5-10 dakikadan sonra başlayıp saçaklanmaya başlar ve bu saçaklanma artarak bardağı kaplamaya başlar. Bu durum candida mantarının vücudnuzda gereğinden çok fazla olduğunu  göstermektedir. Bu durumda yapmanız gereken candida mantarının azaltılması için gerekli şekilde yiyecekeriniz değiştirmeniz gerekmektedir. Candida mantarı diyeti nasıl olmalıdır. Aslında Candida mantarı beslenme şeklinizi değiştirerek düzenliyebilirsiniz. Candida mantarı testi yapıp emin olduktan sonra şunlara dikkkat ederek bu mantarı dengeliyebilirsiniz. Öncelikle bir doktora görünmenizde fayda var. Yada uzman diyetisyen eşliğinde bu mantarı dengeliyerek sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Candida mantarını tetikleyici etkenler:

Fazla karbonhidrat tüketimi
Fazla şekerli içecek tüketimi
Fazla antibiyotik kullanımı
Fazla mayalı yiyecek tüketimi
Stresli bir yaşam
Bağışıklık sisteminde iniş çıkışlar

Candida mantarını azaltan yiyecekler:

Hindistan cevizi yağı ,,Propolis, maydanoz ,tere otu,kekik,  Bu yiyecklerin kullanım şekilleri için diyetisyeninize başvurunuz.

Etiketler:

1.       diyetisyen en iyi hekim

2.       sporcu diyetisyeni

3.       diyetisyen yorumları

4.       diyetisyen randevu

5.       diyetisyen tavsiyeleri

6.       onkoloji diyetisyen

7.       diyetisyen Etimesgut

8.       diyetisyen fiyatları

9.       diyetisyen tavsiye ediyorum

10.   diyetisyen Kızılay

11.   diyetisyen çayyolu

12.   diyetisyen önerileri

13.   diyetisyen yorumları

14.   diyetisyen doktorları

15.   diyetisyen eryaman

 

 

 

Sitemizde bulunan Yazılarımız  bilgilendirme amaçlıdır.
 Tedavi için  Doktorunuza ve diyetisyeninize başvurunuz

 

 MERKES OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul
 
Kızılay, çukurambar, keçiören, sincan,ümitköy,tavsiye fiyatları, ücretleri, etimesgut, etlik, eryaman, tandoğan,  randevu aranıyor, arayanlar, Yorumları,.önerileri,
 

01 Adana / 02 Adıyaman / 03 Afyon / 04 Ağrı / 05 Amasya / 06 Ankara / 07 Antalya / 08 Artvin 09 Aydın / 10 Balıkesir / 11 Bilecik / 12 Bingöl / 13 Bitlis / 14 Bolu / 15 Burdur / 16 Bursa  17 Çanakkale / 18 Çankırı / 19 Çorum / 20 Denizli / 21 Diyarbakır / 22 Edirne / 23 Elazığ
24 Erzincan / 25 Erzurum / 26 Eskişehir  / 27 Gaziantep / 28 Giresun / 29 Gümüşhane 30 Hakkari / 31 Hatay / 32 Isparta / 33 İçel -Mersin / 34 İstanbul / 35 İzmir / 36 Kars / 37 Kastamonu 38 Kayseri / 39 Kırklareli / 40 Kırşehir / 41 Kocaeli / 42 Konya / 43 Kütahya / 44 Malatya /45 Manisa 46 K. maraş / 47 Mardin / 48 Muğla / 49 Muş / 50 Nevşehir / 51 Niğde / 52 Ordu / 53 Rize / 54 Sakarya 55 Samsun / 56 Siirt / 57 Sinop / 58 Sivas / 59 Tekirdağ / 60 Tokat / 61 Trabzon / 62 Tunceli /  63 Şanlıurfa / 64 Uşak / 55 Van / 66 Yozgat / 67 Zonguldak / 68 Aksaray / 69 Bayburt / 70 Karaman 71 Kırıkkale /  72 Batman / 73 Şırnak /  74 Bartın / 75 Ardahan / 76 Iğdır / 77 Yalova / 78 Karabük
79 Kilis / 80 Osmaniye / 81 Düzce