Anasayfa

 

İDK-SLİMFİT DİYETİSYENLİK HİZMETLERİ

ANTALYA DİYETİSYENLER LİSTESİ

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Geneli Diyetisyen Randevu Talep Formu

Türkiye genelinde size en yakın uzman diyetisyen ile görüşmek ve
ücretli / Ücretsiz
randevu talebiniz için  aşağıdaki formu doldurunuz..
whatsapp randevu hattı: 0541-311 21 21

 

Adınız:   

Bulunduğunuz il:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 

ETİKETLER:

·          

·         Antalya diyetisyen en iyi hekim

·         diyetisyen randevu

·         diyetisyen tavsiyeleri

·         Antalya diyetisyen önerileri

·         onkoloji diyetisyeni

·         diyetisyen tavsiye

·         diyetisyen fiyat

·         erkek diyetisyen

·         diyetisyen en iyi

·         diyetisyen fırsat

·         diyetisyen forum

·         Antalya sporcu diyetisyeni

·         diyetisyen kilo alma

·         yemek gönderen diyetisyen

·         Antalya diyetisyen klinikleri

 

 

CANDİDA MANTARI BESLENME

Öncelikle candida mantarı nedir ona bakalım. Candida mantarı aslında vücudumuzda bulunan bir mantar türüdür, fakat normalda az olduğu için zararsız durumdadır,fakat gereğinden fazla çoğaldığı zaman zararlı duruma gelebiliyor. Candida mantarı fırsatçı bir matnar türüdür, ne zaman vücudumuzda bağışıklık siztemi düşse, hemen çoğalmaya başlar. Bu mantarın çoğalması özellikle kadınlarda vajinal akıntı şeklinde, candida mantarı genital bölgede görülen cinsi ise candida albicans dır. Süt kesiği şeklinde görünür. Doğal olarak bağırsaklarımızda, yemek borumuzda, vajina da bulunan bu mantar az olduğu zaman zararsızdır, fakat çoğaldığı zaman zarar vermeye başlar.

Candida mantarının aşırı çoğalmasını engelleyen ise, bağışıklık sisteminizin iyi olması, iyi mantarların çoğalması ve yaptığınız diyet şeklidir. Yani yediğiniz yiyecekler candida mantarının azalmasına yada çoğalmasına sebep olabiliyor. Candidanın aşırı çoğalmasının sebepleri arasında ise yoğun antibiyotik kullanımı, alkol kullanımı, antiasit ilaşlar kullanılmaı sayabiliriz.Yoğun antibiyotik kullanımı bağırsaklardaki yararlı bakterileri öldürdüğü için , candina kendine kolay gelişim ortamı bulur.Kullanılan antiasit mide ilaçları , lansor, gaviskon gibi mide asidini azaltan ilaçlar kullanımıda candidanın çoğalmasına sebep olabiliyor. Mide asidi bağırsak florasını dengede tutan önemli bir faktör olduğu için, azaldığında zararlı mantarların çoğalmasına sebep olabiliyor.
 

zayıf bağışıklık sistemide bu mantarın çoğlamasına ortam hazırlar, özellikle kanser, diyabet, doğum kontrol ve alerji ilaçları kullanıyorsanız, bu konuda dikkatli olmalısınız.

Son olarak candia mantarı seviyesini belirleyen faktör ise uyguladığınız diyet programıdır.Çünkü yediğiniz yiyecekler direkt olarak bağırsak florasını etkilemektedir.Örneğin paketlenmiş yiyecekler yiyorsanız, yada tarım ilaçları  kullanılmış sebze ve meyveleri yiyorsanız, bunlar bağırsak içerisindeki bakterilerin çeşitliliğini ve çoğalmasını etkiler. İyi mantarların azalmasına , kötülerin ise çoğalmasına sebep olur.

Candida mantarının gereğindenn fazla çoğalmasının belirtileri olarak, aniden depresyona girmek, aniden başlayan bazı yiyeceklere karşı alerji olurşması, bağışıklık sisteminin iyice düşmesi, yani daha çabuk hastalanmak, daha çabuk grip olmanız gibi, bağırsak problemleri, şişlik, sisli beyin sendromu oluşumu, karaciğer hasarı, kronik yorgunluk  gibi.

Candida mantarının çokluğu, aldığınız besinlerin doğru şekilde işlenememesinden dolayı, vücudunuzu gerekli mineral ve vitaminleri alamamasından kaynaklı sonuçlar.

Candida çoğalması olduğunu,  candida ieg, ltt candia testi, yada tükürük testi ilede yapabilirsiniz. Kısaca şöyle hissedebilirsiniz. Sabah ilk kalktığınızda, ağızınızda oluşturduğunuz tükürüğü bir bardak suya tükürün, ve -2-5 saat bekleyin, tükürükte saçaklanma oluyorsa, candida mantarı olma ihtimali yüksektir , doktor ile görüşmenizde fayda vardır.

candida mantarı için mayalı ve sütlü yiyeceklerde kontrollü olmanız gerekmektedir. Papatya  cayı içebilirsiniz. Kekik çayı içebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Kabrilik asid , soğuk sıkım ve organik hindistan cevizi yağında olur. Sarmısağı parçalıyarak yiyebilirsiniz.

Candida mantarı diyeti için diyetisyeniz ile görüşünüz.

Sayfamızda bulunan Yazılarımız  bilgilendirme amaçlıdır.
 Tedavi için  Doktorunuza ve diyetisyeninize başvurunuz

 
MERKEZ OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul
 
 

01 Adana / 02 Adıyaman / 03 Afyon / 04 Ağrı / 05 Amasya / 06 Ankara / 07 Antalya / 08 Artvin 09 Aydın / 10 Balıkesir / 11 Bilecik / 12Bingöl / 13 Bitlis / 14 Bolu / 15 Burdur / 16 Bursa  17 Çanakkale / 18 Çankırı / 19 Çorum / 20 Denizli / 21 Diyarbakır / 22 Edirne / 23 Elazığ
24 Erzincan / 25 Erzurum / 26 Eskişehir  / 27 Gaziantep / 28 Giresun / 29 Gümüşhane 30 Hakkari / 31 Hatay / 32 Isparta / 33 İçel -Mersin / 34 İstanbul / 35 İzmir / 36 Kars / 37 Kastamonu 38 Kayseri / 39 Kırklareli / 40 Kırşehir / 41 Kocaeli / 42 Konya / 43 Kütahya / 44 Malatya /45Manisa 46 K. maraş / 47 Mardin / 48 Muğla / 49 Muş / 50 Nevşehir / 51 Niğde / 52 Ordu / 53 Rize / 54 Sakarya 55 Samsun / 56 Siirt / 57Sinop / 58 Sivas / 59 Tekirdağ / 60 Tokat / 61 Trabzon / 62 Tunceli /  63 Şanlıurfa / 64 Uşak / 55 Van / 66 Yozgat / 67 Zonguldak / 68Aksaray / 69 Bayburt / 70 Karaman 71 Kırıkkale /  72 Batman / 73 Şırnak /  74 Bartın / 75 Ardahan / 76 Iğdır / 77 Yalova / 78 Karabük
79 Kilis / 80 Osmaniye / 81 Düzce 

Gazipaşa,Kumluca, kemer,konyaaltı,  En iyi Özel Diyetisyen fiyatları, Erkek diyetisyen önerisi eğitim araştırma, antalya devlet hastenesi, kepez belediyesi randevu, muratpaşa, serik, manavgat, side, döşemealtı,